Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.
Święto chrześcijańskie, upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa w świątyni jerozolimskiej, zgodnie z prawem Mojżeszowym. Dawniej nazywane Oczyszczeniem Najświętszej Maryi Panny (40. dzień od Narodzenia Jezusa), czym nawiązywano do święta spotkania i święta oczyszczenia w tradycji starotestamentalnej i chrześcijańskiej.
Święto to obchodzone jest w Kościele katolickim 2 lutego - zarazem jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Kościoły: ewangelicki i prawosławny również obchodzą to święto w tym dniu.
W polskiej tradycji obchodzone było jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, obecnie natomiast akcent położony jest na Osobę Chrystusa, który jest "światłością świata" i "Światłem na oświecenie pogan", i otrzymało nazwę Ofiarowania Pańskiego. Od niepamiętnych czasów czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do Świątyni jerozolimskiej. W niektórych rejonach dzień ten zwano świętem Symeona.
Począwszy od IX w. wierni w tym dniu przynoszą do kościoła świece do pobłogosławienia zwane gromnicami. Nazwa ta wywodzi się od słowa „grom”, gdyż zapalano je w czasie burzy, stawiano w oknie i modlono się o oddalenie piorunów.
O godz. 17.00 zapraszamy dzieci, szczególnie pierwszokomunijne
wraz z rodzicami i dziadkami, zostaną poświęcone świece komunijne.
Na popołudniowych Mszach św. będzie udzielane błogosławieństwo
Św. Błażeja, chroniące od chorób gardła.